Nasze podróże - opis podróży
Kraj, data

Grecja
Miasto

Korfu
Data

2014-05-13
Opis

KORFU
To chyba najbardziej zielona z wysp greckich. Dużo kolorów, piękne plaże, urwiste klify, cudowne stare miasto w stolicy oraz mnóstwo słońca sprawiają, że to idealne miejsce na udane i niezapomniane wakacje.
Wyspa niby nie duża, ale to co mnie zaskoczyło to długość transferów. 30 km z lotniska jechaliśmy ponad godzinę. A to za sprawą wąskich i krętych dróg. Kierowcy jeżdżą bardzo wolno. Myślę iż jest to istotna informacja zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Wypożyczenie auta ok. 35 EUR/dzień.
Na Korfu panuje klimat śródziemnomorski, jednak na tej wyspie notuje się dużo wyższe średnie roczne opady, w związku z czym wyspa wprost tonie w zieleni, a wszędzie kwitną kwiaty. Latem średnia temperatura powietrza przekracza 30 stopni. Piękne plaże można znaleźć zarówno na zachodnim, jak i wschodnim wybrzeżu. Pod tym względem wyspa jest niezwykle zróżnicowana. Są tu długie piaszczyste plaże, niewielkie kamieniste zatoczki, jak i skały opadające do morza stromymi klifami, u podnóża których kryją się maleńkie fragmenty piasku. Woda Morza Jońskiego przybiera wszelkie odcienie zieleni i błękitu, a każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba jedynie pamiętać, że po zachodniej i północnej stronie często wieją silne wiatry, a morze mocno faluje. Najspokojniej jest na wschodni wybrzeżu gdzie nie wieją silne wiatry, a morze jest gładkie i spokojne
Zdjęcia z podróży

 
Zadzwoń do nas
786 24 24 24
Zostaw numer oddzwonimy
Odwiedż nas
Nasi doradcy wakacyjni czekają na Państwa
w naszych Salonach Podróży w Polsce
Odwiedź nasz salon
Kontakt
 
Napisz do nas