Nasze podróże - opis podróży
Kraj, data

Malta
Miasto

Malta
Data

2016-10-17
Opis

MALTA

Do tej pory nieznany dla mnie w ogóle kierunek bardzo mnie zauroczyła. Mimo iż jest jednym z najmniejszych krajów Europy oferuje turystom niezliczone atrakcje. Zdecydowanie kierunek polecam dla par i osób które chcą spędzić wakacje aktywnie bo na maleńkiej Malcie można znaleźć wszystko, czego wakacyjna dusza potrzebuje. Jest mnóstwo słońca, błękitna woda, znajdziemy też bogate życie nocne i lokalne wino no i wspaniałe widoki, piękne miasta i świątynie pamiętające tysiące lat historii tej pięknej wyspy.

Malta jest jednym z najmniejszych krajów Europy, jest też najbardziej wysuniętym krajem na południe.  Od Sycylii dzieli ją niecałe 100 km, od Tunezji - mniej niż 300 km. Państwo to obejmuje archipelag pięciu wysp położonych w środkowej części Morza Śródziemnego.
Największa - sama Malta (liczącą sobie 27 km wzdłuż i 14 km wszerz, czyli mniej więcej tyle, co duże polskie miasto, np. Kraków). W skład archipelagu wchodzą także: druga co do wielkości, słynąca z błękitnych lagun wyspa Gozo, zamieszkała przez zaledwie kilku farmerów Comino oraz niezamieszkałe wysepki Cominotto i wyspy św. Pawła.

Malta cierpi na brak słodkiej wody co wiąże się z koniecznością odsalania wody morskiej. Szata roślinna na wyspach to głównie makia czyli wiecznie zielone krzewy i skarlałe drzewa. Równie ubogi jest świat zwierząt reprezentowany przez nieliczne gatunki małych ssaków. Ale mimo to Maltę corocznie odwiedza mnóstwo turystów, których przyciąga ciepły, śródziemnomorski klimat i zabytki.

Stolicą Republiki Malty jest Valletta, która potrafi oczarować swoją architekturą - wąskie uliczki, kamienne, stare domy, kościoły, kolorowe balkony. Ale trzeba przyznać, że tak naprawdę w pełni to piękno można dostrzec dopiero z pokładu łodzi pływającej po wodach zatoki. Warto również wybrać się do Mdiny, miasta, które założyli Arabowie.

Jedną z atrakcji wyspy są zabytkowe, również dwupiętrowe autobusy z lat 50. Wycieczka takim autobusem typu HOP ON / HOP OFF to koszt 15 euro na jedną z tras (północna lub południowa Malta) lub w zestawach od 20 euro z Gozo / obie trasy / Malta nocą itd. Na trasie w dowolnym przystanku można wysiąść i zwiedzać dane miasteczko i wskoczyć kiedy chcemy w kolejny autobus aby kontynuować podróż (bilet ważny cały dzień do zakończenia trasy). W autobusach z odkrytym tarasem na dachu widać wyspę cudownie, można zrobić rewelacyjne zdjęcia, słuchawki w autobusie także z polską wersją językową!!! więc słuchamy dodatkowo przez co przejeżdżamy, co widzimy, opowieści i historie danych miejsc.
Zdjęcia z podróży

 
Zadzwoń do nas
786 24 24 24
Zostaw numer oddzwonimy
Odwiedż nas
Nasi doradcy wakacyjni czekają na Państwa
w naszych Salonach Podróży w Polsce
Odwiedź nasz salon
Kontakt
 
Napisz do nas