Nasze podróże - opis podróży
Kraj, data

Niemcy
Miasto

Berlin
Data

2015-04-03
Opis

BERLIN - Jarmarki Bożonarodzeniowe

Jarmarków Bożonarodzeniowych jest w Berlinie w sumie pond 60. Na każdym pachnie grzanym winem, pieczonymi kasztanami, owocami w czekoladzie, smażonymi kiełbaskami i prażonymi migdałami. Każdy też oferuje inne atrakcje. My odwiedziłyśmy kilka z nich, a oprócz tego zwiedziłyśmy najważniejsze i najbardziej charakterystyczne atrakcje jakie oferuje miasto.
Jarmarki w pobliżu Alexanderplatz. Poznamy go po najwyższej w Europie drewnianej, świątecznej piramidzie. Na jej parterze można przekąsić smażoną kiełbaskę i napić się grzanego wina, a z pierwszego piętra podziwiać piękny widok na jarmark. Wśród atrakcji tego jarmarku znajdują się jeszcze karuzele, lodowisko oraz gospoda „Partyhaus vom Nikolaus”. Nieopodal, na placu przed Czerwonym Ratuszem ma miejsce „Berliner Weihnachtszeit am Roten Rathaus”. Jest to jeden z ciekawszych jarmarków w Berlinie, na którym można poczuć klimat miasta z początków XX wieku. Na czas jarmarku przed ratuszem staje tymczasowa konstrukcja, przedstawiająca frontowe elewacje dawnych kamienic, które przed wojną były w tym miejscu. Są one odtworzone na podstawie zachowanych przedwojennych fotografii. Każda taka „odtworzona kamienica” posiada wkomponowane w środku prawdziwe stoisko albo samo wgłębienie, przedstawiające wyposażenie dawnych izb.
Jarmarki w pobliżu Postdamer Platz. Na samym Potsdamer Platz jarmarkowi bożonarodzeniowemu towarzyszy wielka) zjeżdżalnia na opony (1,5 euro za wypożyczenie sprzętu do jednego zjazdu), lodowisko, z którego mając własne łyżwy, można korzystać bezpłatnie oraz curling.
Będąc już na Potsdamer Platz warto zajrzeć do kompleksu Sony Center, by obejrzeć bożonarodzeniowe dekoracje zbudowane z ponad 100 tys. światełek. Na środku wisi ogromny, również złożony z tysiąca światełek, szafirowo – niebieski dzwon, ze złotymi akcentami.

Zdjęcia z podróży

 
Zadzwoń do nas
786 24 24 24
Zostaw numer oddzwonimy
Odwiedż nas
Nasi doradcy wakacyjni czekają na Państwa
w naszych Salonach Podróży w Polsce
Odwiedź nasz salon
Kontakt
 
Napisz do nas