Nasze podróże - opis podróży
Kraj, data

Dominikana
Miasto

Dominikana
Data

2014-11-10
Opis

DOMINIKANA
Raj na ziemi – tak określił odkrywca tej wyspy Krzysztof Kolumb i  miał rację bo wyspa jest niesamowita.
Położona jest na wyspie Hispaniola (Haiti). Jest to jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Wielkich Antylii, od północy otoczona wodami Atlantyku, a od południa morzem Karaibskim. Podzielona  pomiędzy dwa państwa – wschód Republika Dominikany, zachód Haiti. Na Dominikanę nie są wymagane wizy, jedynie opłata wjazdowa ok. 10 $/1os (cena w zależności od biura z jakim się leci). Jedyne Państwo jakie ma wprowadzoną wizę to Haiti gdyż jej mieszkańcy nie są lubiani przez Dominikańczyków.
Na wyspie dominuje klimat zwrotnikowy. Średnia liczba godzin słonecznych to ok. 8. Najlepszy czas na przyjazd to grudzień - kwiecień gdyż jest wtedy klasyczna pora sucha (temp. ok. 28°) choć możliwy jest krótki deszcz. Ludność zamieszkująca Dominikanę to hiszpańskojęzyczni Kreole  (potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszanych z potomkami czarnych niewolników), którzy są niezwykle przyjaźni i mili. Urzędowym językiem jest hiszpański, choć po angielsku bez problemu można się dogadać. Główną religią jest katolicyzm - ok. 95%.
Na Dominikanie może to niektórych zdziwić jest przewaga gór. Część centralna jest górzysta i porośnięta tropikalnymi lasami. Od północy po południe – niższe pasma gór, między którymi leżą żyzne doliny, zaś wzdłuż wybrzeży Morza Karaibskiego – nizina Seibo. Wybrzeże karaibskie i atlantyckie jest doskonałe do uprawiania sportów wodnych oraz wylegiwania się na białej, piaszczystej plaży. Woda ma wysoką temperaturę także sprzyja to kąpielom.  Możliwe jest również snurkowanie, nurkowanie  jak również wędkowanie na otwartym morzu.
Zdjęcia z podróży

 
Zadzwoń do nas
786 24 24 24
Zostaw numer oddzwonimy
Odwiedż nas
Nasi doradcy wakacyjni czekają na Państwa
w naszych Salonach Podróży w Polsce
Odwiedź nasz salon
Kontakt
 
Napisz do nas