Nasze podróże - opis podróży
Kraj, data

Hiszpania
Miasto

Costa Brava + Costa Doroada
Data

2013-06-10
Opis

Miałam okazję skorzystać z najnowszego programu Wezyra jakim są 4 noce na Costa Brava + 3 noce w Barcelonie. Idealny pakiet na tydzień dla chcących wypocząć i zwiedzić słoneczna Barcelonę. Samo miasto ma doskonale zorganizowana komunikację, dlatego też mając nocleg na miejscu z powodzeniem można poruszać się metrem lub autobusami. Atrakcji do zwiedzania jest cała masa, a aby chwilę odpocząć  i zażyć słońca polecam też Barcelońską plażę.
Costa Brava z kolei to przede wszystkim kilometry złocistych skąpanych w słońcu plaż. Do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych należą:
Santa Susana – typowo turystyczne miejsce. Podobno zimą nic tu się nie dzieje, wszystko się uruchamia dopiero na wiosnę.
Lloret de Mar – największe turystyczne miejsce w regionie, przede wszystkim polecane młodym osobom, ale pierwsza połowa maja o łagodnej pogodzie zachęca również do wyjazdu emerytów. Masa dyskotek, sklepów, barów etc.
Pineda de Mar – szczególnie polecane dla rodzin.
Tossa de Mar – 20 min dorgi od Lloret de Mar.  Od XIX wieku stanowi kurort, niektóre hotele zachowały dziewiętnastowieczny wystrój. Miejscowość otoczona górami z trzech stron, a z czwartej morzem. Warto tu zwiedzić atrakcyjną część warowną i starą część miasta z wąskimi, klimatycznymi uliczkami. Miejsce raczej spokojne.
Zdjęcia z podróży

 
Zadzwoń do nas
786 24 24 24
Zostaw numer oddzwonimy
Odwiedż nas
Nasi doradcy wakacyjni czekają na Państwa
w naszych Salonach Podróży w Polsce
Odwiedź nasz salon
Kontakt
 
Napisz do nas