Nasze podróże - opis podróży
Kraj, data

Izrael
Miasto

Izrael
Data

2013-10-27
Opis

IZRAEL
Dla znacznej większości chrześcijan wizyta w Ziemi Świętej jest chyba spełnieniem marzeń. Możliwość przejścia po śladach Chrystusa i pomodlenia się tam, gdzie On się modlił jest nie tylko czymś niezwykłym, ale również łatwym gdyż podróż do Ziemi Świętej, samolotem, nie trwa nawet czterech godzin.
Izrael to Ziemia Obiecana dla Żydów, Ziemia Święta dla chrześcijan, święte miejsce, z którego wyruszył Mahomet i jest to Światowe Centrum Bahaizmu. Jest to również fascynujący kraj, który oferuje tradycję i kulturę starą, mającą ponad 5000 lat. To fascynującą mozaika etniczna i religijna, dlatego znaleźć tu można liczne instytucje kulturalne oraz centra rozrywki. W wyniku burzliwych losów tej ziemi, Izrael zyskał status miejsca świętego trzech religii monoteistycznych, a na jego terenie znajduje się więc wiele starożytnych, świętych miast.
Przez większą część roku panuje tu bardzo przyjemny klimat, dzięki czemu kraj można bez przeszkód zwiedzać przez cały rok. Izrael jest położony w regionie zróżnicowanym pod względem geograficznym i klimatycznym. Na północy można znaleźć pokryte śniegiem górskie szczyty, a na  południu rozciągają się dzikie, pustynne tereny, oraz bezludne obszary sąsiadujące z nowoczesnymi, pełnymi życia, dużymi miastami. Jednak gdziekolwiek się nie pójdzie, człowiek potyka się o historię, o której kiedyś czytał bądź słyszał. Można spacerować po bruku Jerozolimy, który trwa tam od tysięcy lat i poczuć duchową atmosferę w każdym z religijnych miejsc....
Zdjęcia z podróży

 
Zadzwoń do nas
786 24 24 24
Zostaw numer oddzwonimy
Odwiedż nas
Nasi doradcy wakacyjni czekają na Państwa
w naszych Salonach Podróży w Polsce
Odwiedź nasz salon
Kontakt
 
Napisz do nas